Pocta svatému Janovi Nepomuckému, koncert na Zelené hoře

25.06.2020

Fotoalbum z této akce.
Po zpracování písní z Horácka a pásma určeného pro základní školy jsme hledali téma pro další projekt. Po docela vzrušující debatě jsme se dohodli na námětu spojeném s postavou sv. Jana Nepomuckého. Jednak žijeme a hrajeme ve stínu jeho kostela na Zelené hoře, jednak proto, že v roce 2021 budeme slavit 300. výročí jeho blahořečení. To je poslední stupeň před svatořečením.

Tento světec patří k základním patronům našich zemí a je také uctíván v celé Evropě. Vždyť jenom počet jeho soch je odhadován na 30 tisíc. 

Za těch tři sta let se také muselo nashromáždit nespočet lidových či poutních písní. Získali jsme grantovou podporu z Kraje Vysočina a začali pátrat. Do Vánoc jsme dali dohromady základní notový materiál a s tím jsme se obrátili na výborného muzikanta a aranžéra pana Josefa Kučeru. Něco jsme si upravili sami, tedy Milan a Eva, a začátkem května jsme mohli dát na pulty základní koncept programu. 

Covid 19 ale posunul plánovanou premiéru až na konec června. Bylo to svým způsobem ku prospěchu. Bylo více času na práci ve zkušebně. A taky jsme mohli doplnit hudební i pěveckou sekci. Ve čtvrtek 25. června v 19 hodin byl zaplněný poutní kostel na Zelené hoře svědkem premiéry.

Zda se komponovaný pořad hudby, písní a barokních kázání vydařil, nechť posoudí sami posluchači. My věříme, že nás čeká ještě řada stejně milých setkání i na jiných místech, možná nejen v naší vlasti, kdoví? 

Tož svatý Jene Nepomucký, oroduj za nás.

© 2018 Horácká muzika / Při výrobě těchto stránek nebyly zlomeny žádné paličky.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!