Sestry v akci, Poutní slavnosti na Bílé Hoře

16.08.2020

Fotoalbum z této akce. 
Když jedete z Prahy směrem k letišti Karlovarskou ulicí, minete po pravé straně areál Poutního místa, kláštera sester Benediktinek na Bíle hoře. Místo je opravdu spojeno s onou historickou bitvou v roce 1620 a tak se sestry rozhodly oslavit toto výročí po svém.  V sobotu 15.8.2020 uspořádaly den se Santinim. 

Santini je s Bílou horou spojený stejně jako se žďárským klášterem. Vedle přednášek profesora Vlnase a našeho odborníka Standy Růžičky se v houslovém recitálu představila jedna z řádových sestřiček, Marie Magdaléna. Tato absolventka JAMU a mistrovských kurzů v Německu předvedla výběr houslových sonát. Na otázku, zda by si v neděli nechtěla zahrát s naší cimbálkou, odpověděla „co by ne, dyť já su z Valašska ...“.

Horácká muzika přijela na druhý den, v neděli. Ve 14. hod. jsme v ambitech dali Svatého Jana a pak se přesunuli do klášterní zahrady. Tam jsme „pro pražáky“ zahráli na „lidovou notečku“. Vypadalo to ale, že každý druhý z posluchačů je z Moravy. Obrovská atmosféra, vlídnost a dobrota srdcí. Jak jinak to napsat. O tom všem svědčí i Pavlovy fotky. Byl tady ve svém živlu a na jeho kolekci je to opravdu znát.

© 2018 Horácká muzika / Při výrobě těchto stránek nebyly zlomeny žádné paličky.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!