Pocta Svatému Janovi v Bazilice minor

29.08.2020

Fotoalbum z této akce
Město Žďár nad Sázavou pořádá už desítky roků, vždy na konci léta, Slavnosti jeřabin, kulturně společenský multižánrový festival. Úvodní kapitola programu slavností byla věnována poděkování za to, že jsme Covid 19 zvládli „zatím dobře“.

Koncert v Bazilice minor, klášterním kostele Nanebevzetí P. Marie, navazoval na děkovnou mši ve svatojánském kostele na Zelené hoře. Tam jsme měli premiéru našeho pořadu. 

Bazilika je ale o něčem jiném. Druhý nejdelší kostel na Moravě s velice osobitou akustikou. Ta představuje několikavteřinový dozvuk. Proto jsme volili spolupráci se zvukařem Františkem Janů a vyplatilo se. Generálku jsme natahovali na maximum. František ladil a šteloval. Na druhý den jsme v klidu naladili zase my. 

Bazilika byla optimálně zaplněná, Páter Vladimír všechny uvítal a posvětil náš nový cimbál. Už při první orchestrálce bylo vidět, že jsme si s publikem sedli. Každá další skladba nás k sobě vzájemně přibližovala a závěrečný chorál Ó Svatý Jene, pros za nás vyzněl jako společná modlitba i poděkování. 

Velký dík za milou a inspirativní spolupráci patří sólistům Pavlovi, Veronice, která tentokrát nahradila svoji sestřenici Marušku, a Martině, která naopak doplnila svoji sestru Míšu. Poděkování a zaplať Pán bůh všem.


© 2018 Horácká muzika / Při výrobě těchto stránek nebyly zlomeny žádné paličky.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!