Realizované akce

...

Festival vína

30.03.2019

Fotoalbum z této akce.
Festival vína ... a taky zpěvu a tance. Parta okolo Žďárského inzertního zpravodaje začala před několika roky do Žďáru zvát dobré vinaře a dala jim možnost prezentace v prostorách Domu kultury. A co by to bylo za setkání u vína bez muziky?

V pátek 18. ledna 2019 jsme měli úplně obyčejnou zkoušku. Protože ale někteří z nás o Vánocích hráli s žďárským Chrámovým sborem od sv. Prokopa, byli jsme pozváni na tradiční zhodnocení vánočních koncertů spojené s posezením. Rádi jsme přijali a sníh nesníh, ledy neledy a hlavně nemoci nenemoci dorazili v téměř plné sestavě na Kolping.

Fotoalbum z této akce.
Svátek sklizně si připomněli v Bohdalově na Žďársku, Horácká muzika byla u toho.
V neděli 2. září se tam konaly dožínky, které byly zahájeny v půl desáté ráno děkovnou mší svatou v tamním kostele svatého Vavřince. Na mši byly mimo jiné požehnány kytice a věnce z klasů místních plodin.

Fotoalbum z této akce.
Na svatojánskou krojovou pouť přijeli do Žďáru nad Sázavou na Vysočině poutníci v horáckých i moravských krojích. Ke kostelu svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře vystoupal dopoledne poutní průvod z baziliky Nanebevzetí Panny Marie, která je v areálu bývalého kláštera pod kopcem. "Účast je více než důstojná, určitě tisíc...